Мінеральні ванни
застосування і лікувальний ефект мінеральних ванн санаторію

лечебные минеральные ванны

Мінеральні ванни надають сприятливу дію на весь людський організм. Зовнішнє застосування таких ванн обумовлено термічним, хімічним і механічним подразненням численних нервових закінчень на шкірі, від яких імпульси йдуть до вищих відділів центральної нервової системи і звідти - до всіх органів і систем організму. В залежності від стану здоров'я, в санаторіях курорту Миргород, призначають різні процедури: сидячі ванни - вода на рівні середини стегон, напівванни - рівень води доходить до пупка, часткові ванни - в спеціальні ванночки занурюють руки і / або ноги, загальні мінеральні ванни - хворий напівлежить у ванні, мінеральна вода доходить до лінії грудей або пахвових ямок.Ванни з мінеральною водою покращують обмін речовин, нормалізують функціональний стан центральної нервової системи, відновлюють порушені функції організму, сприятливо впливають на перерозподіл крові і на ендокринну систему

Різне застосування мінеральних ванн

Вуглекислі ванни

В лікувальному процесі, крім мінерально-перлинних ванн застосовуються вуглекислі ванни. Такі ванни показані при захворюваннях органів дихання, серцево-судинної системи, опорно-рухового апарату, клімаксі, простатиті. Вуглекислі ванни готуються за допомогою апарату АН-9, який насичує мінеральну воду вуглекислотою. У ванну, на третину заповнену мінеральною водою з температурою 60 - 65 ° С, через гумові шланги подають холодну мінеральну воду, насичену вуглекислотою (1 - 2 г на 1 л води, доводячи температуру ванни до 35 - 36 ° С). Тривалість процедури 6 - 10 хв, через день, 8 - 10 ванн на курс..

Азотні ванни

Азотні ванни насичують за допомогою спеціального апарату під тиском 1,5 - 3 атмосфери. Концентрація азоту в воді - 21 - 23 мг / л, тривалість процедури - 8 - 10 хв., температура ванни - 35 - 36 ° С. Призначаються азотні ванни при функціональних розладах нервової системи, тиреотоксикозі, серцево-судинних захворюваннях. Курс лікування складається з 8 - 10 ванн.

Кисневі ванни

Кисневі ванни сприятливо діють на травну і серцево-судинну системи, знижують артеріальний тиск, заспокоюють центральну нервову систему. Для їх приготування використовуються спеціальні балони з кисневим редуктором під тиском 1,5 - 2 атмосфери. Подразнення і почервоніння шкіри в кисневої ванні не відбувається, тому що кисню в ній значно менше, ніж вуглекислоти. Зазвичай кисневі ванни призначають при температурі 35 - 37 ° С, з тривалістю 10 - 15 хвилин і курсом лікування - 10 - 12 ванн.

Повернутися назад

Перлинні ванни
з мінеральною водою

Призначають мінерально-перлову ванну в початкових стадіях гіпертонічної хвороби, а також як засіб боротьби зі стресом і для підняття загального тонусу. Метод приготування такої ванни полягає в наступному: на дно ванни поміщається дерев'яні грати, крізь яку пропускається повітря під тиском 101,3 - 202,6 кПа. У підсумку виходять дрібні бульбашки повітря, які проходячи через воду, посилюють механічне подразнення шкірних рецепторів рухом, а також різницею між температурою ванни (34 - 36 ° С) і повітря (20 - 22 ° С). Процедура триває близько 15 хвилин. Курс лікування складається з 10-15 процедур.

Вихрові ванни для рук і ніг застосовують для поліпшення крово - і лімфообігу (при артриті і полиневрите) і як обезболювальний засіб. Вихрові потоки води викликаються спеціальними апаратами, вставленими в ванну, масажують хворі ділянки тіла під струменем води різної сили. Тривалість процедури - 10 - 15 хв., температура води - 36 - 37 ° С, курс лікування - 8 - 10 процедур. Процедура дає хороший ефект при розладах обміну речовин, особливо при ожирінні, попереково-крижовому радикуліті та інших захворюваннях.

ЗАМОВИТИ
ПУТІВКУ

До форми замовлення

Ознайомитися

з фото категорій номерів для
подальшого замовлення путівки
подивитися фото номерів

Все права защищены, запрещено любое копирование без ссылки на этот ресурс                                                     2012 © Copyright «Курорты Миргорода»