Мінеральні грязі
застосування і лікувальний ефект

лечебные минеральные ванны

Мінеральні торф'яні грязі і мінеральна вода є основними природними лікувальними факторами курорту «Миргород». Торф'яні грязі привозять в грязелікарню курорту з родовища, яке знаходиться в селі Семіренках в 40 км на північний схід від Миргорода. Видобувають торфогрязь машинним способом, вивітрюють, а потім перевозять на курорт в спеціальне торфохраніліще. Сам торф темно-коричневий, грудкувато-зернистої структури з незначними рослинними домішками. Родовище було відкрито ще в 1982 році, хоча лікування грязями на курорті практикувалося доцентом Палаузова ще з 1922 року. З цього часу відбулося багато змін в способах приготування і використання лікувальної торф'яної грязі.

На лікування грязями організм відповідає загальною та місцевою реакцією, яка виражається підвищенням температури, почервонінням шкіри і слизових оболонок на місці проведення програми, що сприяє перерозподілу крові з центру на периферію і покращує кровообіг, відновлює різні процеси в організмі

Механізм дії і методика торфо-грязелікування

Механізм дії лікувальної грязі складний і різноманітний. Грязьові процедури впливають усіма своїми факторами (термічним, хімічним і механічним) на нервові закінчення, розташовані в шкірі і слизових оболонках. Крім цього, складові частини торф'яної грязі, такі як сірководень, йод, амінові підстави, гормоноподобні речовини і т.п., всмоктуючись через шкіру і слизові оболонки, надходять у загальне кров'яне русло і, в свою чергу, викликають позитивні відповідні реакції всіх систем організму.

В основі торфо-грязелікування лежить рефлекс, який реалізується нейрогуморальним механізмом. Грязі, діючи як безумовний подразник і впливають насамперед на функціональний стан центральної нервової системи, викликаючи рефлекторні зрушення в судинній системі. Потім приєднуються реакції, пов'язані з обміном речовин, дією ендокринної системи та ін.. Виникає складний рефлекторний акт, в якому беруть участь медіатори - гістамін і ацетилхолін, що утворюються в шкірі. Раніше застосування грязьових ванн з високою температурою давали дуже великі навантаження на серцево-судинну систему і весь організм. Тому зараз торфо-грязе-лікування на курорті проводять аплікаційним способом. Для цього торф розводять в холодній мінеральній воді до тістоподібної маси, підігрівають в апараті труба в трубі, потім накладають у вигляді коржа на ділянку тіла що відповідає хворому органу.

Повернутися назад

Санаторне лікування грязями
при різних захворюваннях

Санаторне лікування грязями дає хороший ефект при хронічному гастриті зі збереженою секреторною функцією, перигастрит, перидуоденіти, хронічному холециститі, ангіохоліт, гепатиті,колітах, спайковій хворобі черевної порожнини.

Грязелікування успішно застосовують також при супутних захворюваннях: подагрі, хронічному артриті різного походження, хронічному радикуліті, гінекологічних захворювання, хронічне запалення придатків матки, хронічний адгезивний параметрит та інших захворюваннях внутрішніх органів.

Комплексне лікування торф'яною гряззю і електропроцедурами (гальвано-ідіатермогрязь) успішно практикуються в грязелікарні курорту «Миргород». На ділянку шкіри, якій відповідає хворому органу, кладуть два невеликі коржі торф'яної грязі, на них накладають два електроди і включають слабенький струм через гальвано-або діатермоапарати. Тривалість процедури 15-20 хв.,через день, 8-10 на курс лікування.

ЗАМОВИТИ
ПУТІВКУ

До форми замовлення

Ознайомитися

з фото категорій номерів для
подальшого замовлення путівки
подивитися фото номерів

Все права защищены, запрещено любое копирование без ссылки на этот ресурс                                                     2012 © Copyright «Курорты Миргорода»